Zlatý zub

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 10.6.2011 o 12:39 | Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1708x

V detstve ma  očaril zlatý zub pani H., našej susedy.  Nemohla som sa neho vynadívať.    Vždy  sa zaligotal, keď otvorila ústa   pri rozhovore  s mojou mamou, alebo keď sa zasmiala.  Zub "hádzal" malé zlaté hviezdičky. Nádhera.  Ten musel stáť peňazí, to si hocikto nemôže dovoliť,  povedala mama. No, na krankasu jej určite neurobili, tú korunku krásy, zasmiala sa mama. Všimla som si, že jej chýba naboku jeden  zub.

Mať zlatý zub, /ako dávno som nikoho nevidela so zlatým zubom, jáj, vlastne áno, videla som starého cigána, ale ten mal zlatáá všade,  iste bol z vyššej vrstvy/, tak to bol v minulom storočí jasný nadštandard.

Kto nemal na zubára chodil bez zubov. Človek bez zubov je veľmi bezbranný a stratený. Zuby nepotrebujeme síce  na obranu, ale  potrebujeme ich  na jedenie a aj ináč:) Stavím sa, že ísť na pracovný pohovor a uchádzať sa o miesto bez  zubov, je skoro také beznádejné ako nájsť si frajera :)

Dobre, tak sme dohodnutí. Ešte urobíme  panoramatickú snímku čeľuste  a potom sa dohodneme na  ďalšom postupe a termíne. Myslím, že ste sa dobre rozhodli pre generálku, aj pre výber zubných koruniek, netreba to dlho odkladať. Aha, odkladať, veď hej, odkladám si na „nový biely úsmev" dosť dlho. Aj tak ma zaskočila suma. Môžem si to vôbec dovoliť?! Bože môj, veď by som mohla mať za tie peniaze všetky zuby zo zlata:)

Pritom  si môžem dovoliť len mierny nadštandard. Aj keď stále neviem, čo je už nadštandart a čo je ešte na krankasu /nemocenská, zdravotná poisťovňa/. Za  skutočný nadštandart by som považovala, keby mi doktor zabezpečil, aby mi zuby nahlodané zubom času, jednoducho dorástli, som ochotná doplatiť si za túto božskú službu. Neviem ako si to zariadili zajace a veveričky, ktovie koho uplatili, možno majú ešte stále styky na MZ:) A pritom si zuby  nečistia tridsaťdvakrát denne, nepoužívajú dentálnu niť, zubné pasty a rozhryznú aj lieskovce!

Pobavilo ma, že aj  Jana Fondová riešila dilemu, /nehovorila mi to, čítala som/, či si kúpiť nové auto, alebo žiarivý úsmev. Pravdepodobne nemusela ani na jedno tak dlho šetriť ako ja. Určite jej ho nerobili na krankasu. To by jej akurát len  tak povytrŕhali.  Au:)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.


Už ste čítali?