Namažem si kolená a uvidím:)

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 28.6.2011 o 17:39 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1127x

Namažme  si kolená, namôjdušu sa vydáme, spomenula som si na ľudovú pesničku, keď som si večer  natierala koleno  liečivým sajrajtom. Táto  predstava vedľajšieho účinku mazania kolien ma rozveselila.

Nóo, nesúvisí to síce priamo s vekom,  hovorí mi doktor a  sleduje, či sa neurazím,  opotrebované kolená majú aj mladí ľudia. A   športovci sú u mňa, ako doma, pokračuje ortopéd. So zaujatím obdivuje až na kosť   akt mojej nohy,  najmä kolena.  Na snímku vidím, mali ste parádnu zlomeninu predkolenia, obidve kosti, tss, ts, typujem, že na lyžiach. Mhm,  ale to je dávno, vtedy sa také úrazy neoperovali.

Je to oveľa lepšie, hovorím na kontrole, ale  ani tancovať, ani lyžovať  by som nemohla. Zrazu mi to  prišlo strašne ľúto. Samú ma prekvapilo, čo  som povedala.  Možno preto, že som včera večer myslela na kamarátku Janu. Tá  raz  zahlásila, že keď už nebude môcť tancovať, tak  môže rovno  umrieť a veru aj tak urobila, tancovala až do smrti.

Rozlúčiť sa s nejakou záľubou, alebo činnosťou, dokonca zmeniť svoj životný štýl, je veľmi ťažké, v každom veku a najmä v dôchodku. Myšlienka, že už nikdy viac nebudem robiť to a tamto a ani to, je smutná derniera  života.   Dolietala som,  pristrihli mi krídla.  A  ja by som chcela ešte aspoň  raz vzlietnuť. Ale je pravda, že môj duch je aj tak neskrotný, lieta kade-tade.

Nenatieraj sa už toľko, aj tak si všetkými masťami mazaná, povedal môj muž.   Neboj,  prejde,  pôjdeme ešte  do hôr, obviazal mi koleno  upokojujúcim balzamom  slov. Koleno si konečne  urobilo pohodlie a zaspali sme. Snívalo sa mi, že som mala oblečený kroj a dupkala nohami v tanci. Ráno  som  v duchu hundrala, radšej  som   si mohla vo sne polyžovať.

A ktovie či nemám príliš ťažké ťažisko, preto ťažko vzlietavam, uškrnula som sa v duchu:) Už je dobre, našla som  svoju životodarnú esenciu, smiech, čo  ma drží  v pokojnej rovnováhe  splývania s hladinou času. Topánky s vysokými podpätkami nevyhodím, veď môžem v nich len tak sedieť  a prehodiť si nohu cez nohu, dobre to vyzerá. A taký lepák, ak budem mať s kým, zvládnem,  pomyslela som si. A ani  lyže netreba hneď hádzať   do žita.

Nasilu  hľadať  nového  koníčka je zbytočné, tak isto ako  hľadať lásku.  Buď sa objaví  a osedlá si nás, zaplaví radosťou až zalapáme po vzduchu, aby sme  chytili  druhý dych, alebo, alebo, teraz čo?! Som zvedavá a budem vždy zvedavá, ešte šťastie, že to môžem byť až, až, celý život. Namažem si kolená a uvidím:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Keby moc strednej Európy vládla aj na západe, Únia by už nebola

Havlíček cestoval do Ruska a konštatoval, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

KOMENTÁRE

Rakúskemu kancelárovi je smutno z vlastných rečí

Je lepšie, keď tak hovorí kancelár, než by to mali byť po voľbách ultrapravičiari?


Už ste čítali?