Tak si ži v v nevedomosti!:)

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 5.2.2013 o 10:16 | Karma článku: 10,47 | Prečítané:  832x

Vstala som zo stoličky, dramaticky natiahla ruku smerom von z kuchyne a teatrálne zakričala: Tak si ži v omyle, keď neveríš, že bol taký kockový cukor, čo nebol kocka:) Tomuto môjmu geniálnemu  výroku predchádzala  debata na najvyššej manželskej  úrovni.

Základom našich manželských diskusií  roky rokúce, nemôžem napísať koľko, lebo neviem či by ste nám závideli, alebo nás ľutovali je,  že muž  preferuje fakty a ja som cez emócie. Možno preto nám manželstvo tak dlho vydržalo. Úprimne povedané je to veľmi náročné na nervy, ale zase na druhej strane, keď sa tie naše dva pohľady  na veci, či udalosti spoja, tak sa skoro vždy dopracujeme k prijateľnému celkovému pohľadu.    Napríklad tá vyššie spomínaná  kocka cukru:)

Krásne to začalo. Káva voňala, vonku zima a my v teple nášho spoločného domova popíjame kávičku. Dnes má mimoriadne dobrú chuť, povedal pekne celou vetou. A nemohol by si to  ešte nejako rozvinúť, len tak, čo Ťa napadne, v čom je iná ako včera.  „?" Začudovaný otáznik v očiach:)  Našepkávam mu. No,  napríklad,  má  farbu čiernej noci, cítim vôňu diaľok,  vidím  trstinové plantáže,   sladkosť horúcich pocukrovaných úst.   Áno, kúpila som hnedý trstinový cukor a fakt  to  káve dodalo  také, také zvláštne,   pri troške fantázie priam exotické čaro .

Kockový cukor?  Áno, také tie štvorčeky. To nie sú štvorčeky to sú kocky. Mhm, kocky, prikývla som a zatvárila som sa , čojaviem ako, ale asi „ja viem svoje". Oči prevrátil k nebesiam, akože za čo  ho tak tresce a povedal. Definuj prosím ťa kocku.

Jasné, že som definovala, lebo ja som náhodou v škole mala  aj deskriptívu a vééľmi  dobre si pamätám, ako taká kocka vyzerá, keď je  rozpľaštená na plochu. Všetky  kocky na kocke sú rovnaké.  A je ich šesť!  Najprv som myslela, že muž  nado mnou plače. Mykalo ho, natriasalo, zakryl si tvár rukami,  ako keby trpel.  Nie, on sa smial a smial a čoraz hlasnejšie a hlasnejšie a ja som sa začala tiež smiať až sme nemohli prestať. V mladosti sme tiež niekedy nevedeli kedy prestať, tiež to  bolo pekné, ale teraz, keď sme  v dôchodku a  takto spolu sa  rehlíme, to je fakt neuveriteľne zdravé:)

Nié, ja sa nikdy nehádam, načo, ale keď mám pravdu, je   priam mojou povinnosťou vyviesť druhého z omylu!! Lebo keby nie, to je skoro ako by som ho klamala. V skutočnosti mám  takéto  domáce naťahovačky rada, je to spestrenie a zábava nášho života.   Mám  kvalitného súpera, ktorý ovláda pravidlá  a niekedy mám namále, aby fakty neprevalcovali fantáziu a emócie.   Za tie spoločné roky hráme extra ligu a najlepšie na tom je, že sme obidvaja víťazi, alebo je to nerozhodne, teraz som si nie istá. Aká som len rada, že sme dvaja, že mám s kým hrať.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?