Vedľajšie účinky

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 13.11.2013 o 17:36 | Karma článku: 8,18 | Prečítané:  1016x

Magda sa zohla, vybrala z kabelky recept. Z hrdla jej vyšiel   čudný, neovládateľný zvuk. Zahanbila sa pred sebou. Grgla. Zaujímavé, taký otrasný zvuk, a slovo „grgla" znie celkom  zvukomalebne, pomyslela si. Naučeným, upokojujúcim  pohybom si pretrela rúžom pery, / vyzerám, akoby som práve dojedla paradajkovú polievku, potrebujem nový rúž/,  za ucho kvapku parfému, buchnutie dverí na aute.  Vošla do lekárne.

Vera, spolužiačka zo strednej, mala službu a očami jej naznačila, aby prešla do jej rady. Tak čo, žlčníkový čaj, či  urinal, či fajnové telové mlieko? Magda jej podala recept. Prepánajána, hádam si nebola? Bola. A čo?! Prežila som. Rozmýšľam, či mám na tele ešte nejaký otvor, kde by mi doktor nenazeral a neposvietil si na mňa. Tentoraz  mi sedel v žalúdku s  hadičkou a nemohol sa vynadívať.  Som totálne prekuknutá, povedala Magda a som v norme, nič mimoriadne vo mne nie je, toto mám užívať ...  a začítala sa do návodu na použitie lieku.

Vera, to nemyslíš vážne. Čo si mi to dala za lieky, toto mi predpísal doktor? Vieš čo Ti poviem, musím si to premyslieť či mám umrieť na chorobu, alebo na vedľajšie účinky tohto lieku.  Na 128 stranách  má tento liek upozornenia, čo sa  môže všetko stať! Hrôza.

Tak mi teraz poraď, užívať, či neužívať?! Ja Ti neporadím, buď dôveruješ svojmu lekárovi, alebo si nájdi iného. Prosím Ťa, ľahšie nájdem nového frajera, ako nového doktora.  Skombinuj to, povedala Vera, to môžeš, to by mohlo mať dobré vedľajšie účinky.   Aha, tu píšu: nemá sa kombinovať s acylpyrínom, živočíšne uhlie môže privodiť stav blízky šoku a ten kto má inú chorobu, a vieš Vera, že ja, že ja, som veľmi vnímavá a citlivá na každú jednu bacilu, /v rozčúlení som akosi čudne začala skloňovať, aha, možno je to príznak nervového zrútenie z prežitej traumy z vyšetrenia/,   nachádzajúcu sa  v okruhu  sto metrov a tak je to možno len otázka pár hodín a prepukne u mňa povážlivý stav a tie nové lieky, čo mi predpíšu, tie nebudú môcť zachrániť môj život, lebo som užila tento tu a jeho vedľajšie účinky sa pobijú s vedľajšími účinkami  ešte neužitého lieku.

Povedz,  čo vlastne očakávaš od doktora, keď ideš na vyšetrenie, vzdychla si rezignovane Vera?  Zázračnú pilulku zdravia?   Nóo, ja potrebujem  od  doktora jasnú odpoveď.   Ste zdravá, alebo ste chorá, je vám to a to. Prejde vás to za 14 dní, alebo neprejde vás to nikdy. Od doktora potrebujem, hľadám u neho istotu. Tak isto požadujem od lieku, ktorý mi predpíše, že je pre mňa akurátny, že ma uzdraví, alebo nech mi nepredpíše žiaden.

Chyba! Toto mi žiaden doktor  neposkytne a ja  práve toto od neho  požadujem, teda potrebujem, prosím pekne:)

Jedinú istotu, ktorú môžeme očakávať, je tá, ktorú si poskytneme sami sebe. Niekde ju musíme vydolovať, vysnoriť, nájsť, čuší ako voš pod chrastou, hej poď von, potrebujeme Ťa! Je ešte taká možnosť, že bezvýhradne dôverujeme svojmu  ošetrujúcemu lekárovi, ale my, ktorí sme  prakticky insitní  doktori a znalci medicíny,  čo už všetko vedia, tak to máme veľmi ťažké:)

Vera sa na mňa pozrela zvláštnym, skúmavým  pohľadom a mne sa zdalo, že na rozdiel od doktorov do mňa vidí aj bez prístrojov. Do hlavy si najlepšie vidíš sama, povedala Vera, tam  sídli väčšina chorôb. Vera má pravdu, len ako prinútiť myšlienky a telo dať do súladu, harmónie. A možno sú choroby vedľajším účinkom života. Životu treba dôverovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?