Manželstvo s.r.o., alebo láska bez záruky

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 11.2.2014 o 15:45 | Karma článku: 10,57 | Prečítané:  1786x

Niekedy si myslím, že svadba z rozumu nemusí byť taká hrozná  záležitosť. Preto si to myslím, lebo keď sa dvaja rozvádzajú, vtedy to „visí vo vzduchu, že sa brali bez rozumu a ich manželstvo bolo spoločné hryzenie trpkého,  nezrelého zeleného jablka. Deficit rozumu pri zamilovanosti je značný. Prekrvuje sa srdce a iné orgány tela, oveľa dôležitejšie pre lásku ako mozog.  Ale je pravda, že ak sa pri tomto dočasnom pominutí zmyslov nezosobášime, potom, keď začneme rozmýšľať, často zo svadby nie je nič.  

Dávno,  pradávno sa manželstvá uzatvárali aj preto, aby ľudia  ľahšie prežili.  Dom bez gazdinej kričal do ďaleka chladom okien bez muškátov.   A dom bez gazdu vyzeral ako chlap bez jednej ruky.  Muž a žena sa potrebovali životne.  Každý mal  v manželstve svoju  presne vymedzenú rolu  a ak ju spĺňal, tak manželstvo fungovalo. Muž neraz ťažko pracoval, aby uživil rodinu. Ak bol k žene dobrý, nepil, nezdvihol na ňu ruku a mal rád ich  deti a žena s chuťou  navarila i sexovala,  spĺňalo manželstvo svoju funkciu.

Podľa mňa sa manželstvá nedajú porovnávať a neplatia žiadne dobré rady na spokojné manželstvo.  Existuje toľko možností kombinácií dvojíc rôznych pováh, charakterov, zvykov, že pravdepodobnosť zrovnávania je asi taká, ako by bola ešte jedna taká istá  Helena ako ja. A to nie je, hoci v detstve som si myslela, že to nie je možné, aby nebola. Uvedomenie si, že žiadna taká ako „ja" neexistuje, dokonca ani v inej galaxii, tak na to myslite pri sobáši aj pri rozvode, to je moja rada.

Nikdy sa nespoznáte, ak sa nezosobášite. Ku podivu nie partnera, ale samu seba. Čoho všetkého  ste schopná. Dobrého i zlého. Koľko je vo vás nehy, obetavosti, zlosti, zákernosti ne-toleratnosti, slabosti aj sily. Pocit bezmocnosti, či pocitu pasce, manželstvo ubíja. Riešenie musíte nájsť. Nemusí byť hneď, ale dlho to neodkladajte, v manželstve sa nič nezabúda. Netlačte problém pred sebou ako zväčšujúcu sa guľu, môže vás to prevalcovať.

Dnes je ľahšie prežiť každému samostatne, preto sa ľudia nesobášia.  Ženy sú vzdelané a vedia sa o seba postarať. Holia sa. Dieťa, ak tak veľmi chcú si vedie zadovážiť. Muži sú už tiež emancipovaní. Holia sa veľmi podobne ako ženy. Používajú skvelú kozmetiku. Ťažko povedať, že sú to chlapi, sú to muži a to je sakra rozdiel!  Ženy a muži sa približujú k sebe nielen výzorom, správaním, ale niekedy sa  mi zdá, že aj vnútorne. Ženy myslia ako muži a muži ako ženy. Podľa mňa, príde čas, že bude len jeden rod! Nie za tri roky, možno za tri tisíc:)  Viac sa  ženia chlapi, ako muži.  Je pravda, že ten kto už má krúžok na prste, tak chce z kruhu von a niekto túži, aby sa konečne dostal do manželského kruhu.

Manželstvo sa má uzatvárať z lásky. Chápem, prvé manželstvo nemusí vyjsť, dokonca akceptujem aj druhý pokus. Viac nie. Pretože ďalší je zbytočný. Ak sa po čase znovu prekrví aj mozog, sú znovu v prvej triede  základnej školy manželstva, nič sa nenaučili a neustále prepadávajú a robia rovnaké chyby.  Nie je dobre, aby mali deti, lebo je veľká pravdepodobnosť, že prepadnú aj z ich  výchovy.

Za najdôležitejšie pri vstupe do manželstva považujem povedať o sebe budúcemu manželovi  všetko zlé, svoje  nedostatky i hriechy mladosti.  Ak sa vám ON zdôverí so svojimi, tak to je najlepší vklad do manželstva. Vzájomná dôvera a zvláštny druh istoty, že sa ani v budúcnosti nebudete klamať.  Je predpoklad, že budete objavovať už iba peknú tvár manželstva a lásky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?