Symbol

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 14.3.2014 o 21:16 | Karma článku: 7,85 | Prečítané:  472x

Prezidentská štandarda, keď nevlaje nad palácom, to znamená, že prezident  nie je doma. Nie doma v papučiach, ale že  niekde vykonáva svoje poslanie, reprezentuje na zahraničných rokovaniach na najvyššej úrovni, prípadne je  na pohrebe významnej hlavy štátu, alebo klopká slávnostne  niekde kladivkom, prípadne udeľuje niekomu významnému metále.  Aj na aute má prezidentskú štandardu, je to taký pozostatok kráľovskej zástavy. Hľadala som nejaký prívlastok na prezidenta, vo všeobecnosti,  čo by bolo  pre neho výstižné. Prezident by mal byť  pre ľudí nositeľom nejakého  vzácneho odkazu.   Našla som viac výrazov, ale najviac sa mi zdá „symbol".

Keďže si prezidenta sami vyberáme, tak voľba môže byť rôzna.  Ale voľba je vždy voľba. Najjednoduchšie  rozhodnutie je  vtedy, keď človek nemá žiadne informácie, alebo má všetky. Kto mu tie informácie  poskytne a zaručene správne je otázne, takže v podstate o všetkých informáciách, ktoré máme o kandidátoch, pokiaľ sme neboli priamo zúčastnení ich činov, môžme pochybovať. Ak  si myslíme, že nemáme žiadne informácie, tak sa  tiež môžme mýliť a ak sa rozhodneme urobiť voľbu, urobíme tak na základe emócií. A že sú prezidentské voľby aj o emóciách, tak to vedia nielen reklamné agentúry, ale aj normálny človek.

Ja od prezidenta očakávam len jednu vec.   Reprezentáciu krajiny  a aby som nemusela trpieť, keď niekde reční,  pretože v skutočnosti reprezentuje aj mňa a to mi nie je jedno, kto to bude.  Doteraz som sa často hanbila za prezidenta. Ostatné dobré predsavzatia , sľuby hraničiace s táraním,    po vytriezvení z víťazstva  sa za pár dní rozplynú ako cigaretový dym,   z  bordelu  politických intríg, peňazí  a moci strán. Preto od prezidenta nemôžme veľa očakávať, lebo je to tak, ako je. Zatiaľ.

*

V televíznej diskusii, symbol viery a rodinných hodnôt,  hovoril veľmi často, ja.  Ja byť jeho „prvá dáma", tak mu ticho poviem, aby si už oddýchol, urobil už dosť.   Ľudomil   ma vôbec nepresvedčil. Na plagátiku som mu zakryla spodnú časť tváre a druhou rukou čelo. Oči sa mi zdali chladné a niekoho mi pripomínal, ANO, už viem koho. Symbol revolúcie je fajn chlap, zahral by aj prezidenta, je to moja generácia, takže som náchylná k tejto voľbe.   Rada, by som rada volila.  Má okrem vzdelania, príjemného vzhľadu niečo  navyše, čo všetkým starým, aj mne chýba. Nádej,  vieru aj odvahu reznutú s uvedomelou  drzosťou.   Jediné, čo nemá, sú skúsenosti.   Premiéra  mi prišlo ľúto, vyzeral ako  mladý chlapec na prvom svätom prijímaní. Mám  obavy, že preceňuje svoje sily  a nevie, že jeho achilovou pätou v politike je jeho vlastná moc a sila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?