Politické nohy

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 23.3.2016 o 16:51 | Karma článku: 5,66 | Prečítané:  542x

Z ležiacej polohy na gauči, po nedeľnom obede, sa ozval muž. Nezavadziam Ti, vidíš? Nóo, nevidím ich od pása nahor, výhľad mám iba na ich politické nohy pod stolom a predstav si, nie nehýb sa, stav sa, že pridelím nohy k hlavám

a podľa nôh spoznám, kto s kým pôjde. Ale veď tam nie je ani jedna ženská noha:)  Môj súkromný prieskum,  kde budú kráčať a najmä s kým, reprezentačné politické nohy, pomyslela som si.

     Nedeľná politická debata  na RTVS, veľmi minimalistická scéna, priam sterilné prostredie. „Sklenený“   priesvitný stôl, akési už na pohľad labilné, ale elegantné stoličky. Zladený pohár s vodou. Sedeli tam ako vo vzduchoprázdne,  za trest, alebo ako niekto kto prepadol a teraz robí reparát, alebo ako na súde a obhajuje sa, skrátka pre nich ani pre mňa ako diváka to nebolo pohodové. Možno preto politické nohy  často menili polohu pod  priesvitným stolom, nič hriešne, ale zaujalo ma to. Dokonca aj moderátor menil polohu svojich nôh, aj keď sa snažil držať ich pohromade a suverénne. Aké mal nohy stôl neviem, asi priesvitné. Ja som mala nohy vyložené  doma  na stole a pila kávu. Oni nemali kávu.

  Najstabilnejšie držalo nohy OĽaNO. Nemenilo nič, pomerne stabilne  a vytrvalo stáli na zemi, občas vystrčilo pravú nohu, čo som chápala. SaS držala pravú nohu neustále predsunutú  v pravo,  čo nebolo prekvapujúce. SNS malo často nohy prekrížené v členkoch. SMER nimi skoro nehýbal. Moderátor mal občas vpredu pravú nohu a občas ľavú. Neviem, či existovala súvislosť s tým,  s kým sa rozprával. Bolo zvláštne, že pri jednej téme, zahraničná politika, boli všetky  nohy v členkoch prekrížené.  

     Uhni trochu, teraz pozriem hornú časť tela, povedala som.  Horná časť tela, pohyb rúk, naklonenie hlavy bolo tiež zaujímavé. OĽaNO sa dokonca dotklo rukou  ramena SaS .  SaS  často otáčalo hlavu k SNS.  SNS sa hornou časťou aj hlavou viditeľne  nakláňalo k SMERu.  Ináč topánky na nohách vyzerali čisté, aj keď prisahám, vôbec im nezávidím, čím všetkým sa museli  brodiť, aby si takto v telke posadali vedľa seba.  Všimla som si, že v štúdiu bolo buď veľmi teplo, alebo sa všetkým mierne zvýšil krvný tlak.

  Vyzerá to tak, že nohy vykročili  smerom ľavá-pravá.  Nemyslím si, že pravá noha bude potkýňať ľavú, aj keď si nebudú uznanlivo tlieskať, ale potrebujú sa pri chôdzi, ak majú rovnaký cieľ, ako "prisahali" pred voličmi, naše dobro.  Dúfam, že majú toľko rozumu,aby zladili svoje kroky,  lebo ináč by sa zvalili ako vrecká švábky a už by sa nikdy nepostavili na nohy a ktovie potom, aké nohy by pochodovali po Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?