Babie leto

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 16.9.2019 o 18:04 | Karma článku: 3,12 | Prečítané:  467x

  Kabínka bola asi taká veľká, ako špajza, svetlo príjemne šetrné. Doma mám na jednej stene policu s kompótmi a lekvármi, tu bolo obrovské zrkadlo.

Na stenu oproti, s malými vešiačikmi, som tentokrát nezavesila kuchynskú zásteru, ani nákupné tašky, ale plavky. Troje. Tie prešli do posledného výberová kola. Ja som bola hlavná porodkyňa a aj určím víťaza a vyplatím cenu.

Bol to malý obchod, s kvalitným tovarom s vyššou cenou, kde neplatia žiadne zľavy, čomu rozumiem lepšie, ako veľkým zľavám. Mladá predavačka bola tiež členkou výberovej plavkovej poroty. Vyzerala trošku ako ja pred 50 rokmi. Jasné, že okamžite spoznala, že chcem kúpiť a ja som zase spoznala, že chce predať. Ona bola dobrá predavačka a ja dobrá zákazníčka a tešili sme sa ako nájdeme plavky stvorené pre mňa.

Živo som si spomenula na rozhlasové rozprávanie Haliny P. ako si ona skúšala plavky v kabínke a zasmiala som sa. Nie žeby som ja vyzerala ako dobre nakysnutý pampúšik, ale ani ako cereálna dlhá tyčinka, ale skušobná kabínka je fakt špecifický priestor vyžadujúci si istý nadhľad. Myslím si, že ho mám, preto ma pohľad do zrkadla nemohol sklamať, nech by som uvidela hocičo. Áno, fakt som to ja, stále sa na seba podobám, hundrala som si.

Prvé plavky boli krásne a malé, druhé boli krásne a veľké a tretie boli krásne aj na mne. Rozhodne vám pridali, nie ubrali. Na váhe hádam nie, zasmiala som sa. Nie, pridali vám na pôvabe, pristanú Vám. Je pravda, že niekedy som v plavkách bola viac vyzlečená ako oblečená a aj tak mi bolo horúco a tieto sú síce pekné, ale vyzerám v nich viac oblečená, ako vyzlečená, také zimné plavky.

Idete na dovolenku, opýtala sa spontánne. Áno, na takú po sezóne, veď aj ja som už po sezóne. Tie plavky vám seknú. Prekvapujúco a úprimne dodala. Babie leto môže byť krásne. Môže, prikývla som. Mám rada obdobie babieho leta. Nikto presne nevie či príde a najmä, ako dlho bude trvať, ale keď príde tak môže byť láskavo hrejivé a pokojné. Nemôže súperiť s horúcim, spaľujúcim , vzrušujúcim, nohatým, opáleným letom, ale má svoj pôvab, pomyslela som si.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.


Už ste čítali?