Mutlikujem ako zemeguľa

Autor: Helena Smihulova Laucikova | 8.6.2007 o 16:21 | Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1243x

Ahoj, čo robíš? Ani neviem. Toto preložím tam a niečo odtiaľ zoberiem sem. Krútim sa v kuchyni jedným smerom do špajze, odtočím sa do kúpeľne, hore dole čosi-kdesi poutieram. Zvrtnem sa na chodbe, potom sa pootáčam s metlou a pokrútim vareškou. Po mutlikovaní, nikdy nie je vidieť žiaden výsledok.

Tento slovný tvar, vymyslel môj syn. Teraz je už dospelý, ale keď bol malý a varila som puding kričal „aj ja chcem mutlikovať“ habarkou. To je ten pohyb keď točíme medzi dlaňami habarkou , možno je to šprudlovačka, aby sa pudingový prášok dobre rozmiešal. Také nič, ale keby sa to neurobilo, potom by len bolo vidieť, že sa to neurobilo! Puding by bol hrčkavý a nastal by čas frflania. Možno by sa aj svet zastavil.

Veď sadni na bicykel a choď sa previesť. Alebo vyčisti si topánky, zober kabelku ako to robila babička pred sto rokmi a choď do mesta! Dobráá rada, zlostne si hundrem. Veď pôjdem, ale ešte musím niečo domutlikovať.

Čo mám komu vešať doma na nos, čo všeličo som urobila. Robím to samozrejme, tak ako sa točí zemeguľa a nikto to veľmi neregistruje. Lebo to čo sa doma urobí, to nie je vidno. Vidno je len to , čo sa neurobí. Ak sa neumyjú riady , nevysypú smeti hneď to udrie do očí. O boji s prachom, nehovorím. Raz som našla aj nakreslený výkričník, tak ho bolo vidno. Nemôžem povedať, že by mi rodinný príslušníci nepomáhali. Vždy mi to s výrazom hodným medaily za zásluhy oznámia. „Vysypal som Ti smeti, aj prach som Ti utrel“.

Aby som bola spravodlivá. Keď sa mi nechce, tak nerobím nič, pokiaľ nejde o život. Nech mutlikuje kto chce. Tak ako malý syn ten puding. Jednoducho chcel a tešilo ho to. Ja si vyčistím topánky, zoberiem ridigel /kabelku/ , platobnú kartu a idem, kde sa mi chce. Tak veru. Aby som vydržala domáce krútenie s radosťou a chuťou ako príjemný kolotoč , aspoň dovtedy , pokiaľ sa bude točiť zemeguľa a existovať život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.


Už ste čítali?